wieś w województwie zachodniopomorskim, w powiecie stargardzkim, w gminie Stargard.
Wieś leży na Równinie Pyrzycko-Stargardzkiej, nad wschodnim brzegiem jeziora Miedwie, przy ujściu Gowiennicy. Pierwsza historyczna wzmianka dotycząca miejscowości pochodzi z 1185 roku z dokumentu, w którym książę Bogusław I podarował wieś zakonowi cysterskiemu z Kołbacza. W późniejszych czasach wieś należała do książąt pomorskich i biskupa kamieńskiego. Od XIV wieku należała do rodu von Küssowów, właścicieli pobliskiego Wierzchlądu oraz Mechowa i Kluków. W 1436 roku właścicielem ziem był Tide, w 1458 roku Szymon i Rolof, w 1503 roku Ebel, a w 1512 roku Heidenreich von Küssow. Ostatnim przedstawicielem z rodu von Küssowów był hrabia Joachim Fryderyk, który zmarł w 1777 roku. Jego majątek z Kunowem i Wierzchlądem przeszedł na córkę Fryderykę Bogumiłę, żonę pułkownika Bogislava von Zastrowa. Fryderyk August von Zastrow, potomek Bogislava, w 1820 roku sprzedał majątek Karolowi Wilhelmowi Geiblerowi, radcy ze Szczecina. W 1848 roku właścicielem miejscowości był jego syn, Teodor Geibler. W rękach tego rodu majątek pozostał do 1945 roku. W połowie XIX wieku majątek obejmował cegielnię, wiatrak, 10 dymów i 21 budynków gospodarczych. W 1911 roku właścicielem był Georg von Geibler. W 1939 roku właścicielami majątku o areale 441 ha byli Fritz i Hubert von Geiblerowie.
Pałac to neorenesansowy budowla zlokalizowana we wschodniej części wsi Koszewko. Obiekt został zbudowany w XIX wieku, ale przeszedł gruntowną przebudowę w 1922. Wtedy to dobudowano kwadratową wieżę narożną o bogatych zdobieniach. Pałac otoczony jest parkiem krajobrazowym o powierzchni 7,6 hektara, pochodzącym z XVIII wieku. Znajdują się w nim pomnikowe okazy drzew: buk, dwa jesiony i cztery lipy drobnolistne. Okazała jest aleja kasztanowców z lat 30. XX wieku. Po 1945 dawnym majątkiem zarządzał PGR.
Dworek Hetmański znajduje się w nad jeziorem Miedwie. Jest to miejsce, gdzie historia przeplata się z teraźniejszością. Dworek Hetmański to jedyny prawdziwie ukraiński dworek w Polsce. Dworek zbudowany został w 2003 roku z inicjatywy właściciela. Niewątpliwie jednym z największych atutów Dworku Hetmańskiego jest jego położenie, z dala od miejskiego hałasu. Zaledwie 12 km od Stargardu i 30 km od Szczecina znajdziecie Państwo prawdziwy raj na ziemi. Z czystym, wiejskim powietrzem i pięknymi widokami. Dworek zachwyca swą architekturą. Zbudowany został w stylu barokowym, przy czym doskonale wkomponował się w otoczenie. W ogrodzie znajduje się pozłacana kapliczka, w której można zorganizować ślub po czym bezpośrednio udać się na klimatyzowaną salę weselną. Właściciele Dworku Hetmańskiego postawili na piękno przyrody. Od lat niezmiennie upiększają wielki ogród.
Umieszczone zdjęcia wykonano: sierpień 2015