wieś w województwie zachodniopomorskim, w powiecie goleniowskim, w gminie Maszewo.
Pałac w Maciejewie - pałac z poł. XIX w. Flemingów. Nad północnym brzegiem jeziora Lechickiego znajdują się resztki zamku. Flemmingowie w XVII wieku opuścili stary, niszczejący zamek, przenosząc się do nowo wybudowanego dworu. W drugiej połowie XIX wieku w ciągu kilkunastu lat wybudowano pałac, w którym dziś znajduje się luksusowy hotel. Budowę zakończono w 1899 roku.
Po 1945 roku pałac stał się własnością Skarbu Państwa, który zaadaptował obiekt na szkołę rolniczą. W 1982 roku pałac przejęło Państwowe Przedsiębiorstwo Turystyczne „Pomerania”. Od 31 grudnia 1998 roku pałac pozostaje własnością prywatną.Basen i wnętrza pałacu.
W parku okalającym budynek znajduje się pamiątkowy kamień umieszczony tam przez von Flammingów w 1909 roku dla uczczenia 700 lat pobytu rodu na Pomorzu. Tradycją stały się coroczne spotkania ich potomków, w których obecnie uczestniczy ok. 40 osób.
Jezioro Lechickie - jezioro rynnowe na Równinie Nowogardzkiej. Jezioro ma wydłużony kształt o przebiegu południkowym, długości 2,8 km; przeciętna szerokość 250 m. Powierzchnia zbiornika wynosi ok. 66 ha, a maksymalna głębokość 3,2 m. Objętość misy jeziornej sięga 1 526,8 m. Na wschodnim brzegu rozciąga się las, a całe Jezioro Lechickie otacza wąski pas drzew. Zbocza jeziora wznoszą się na 10 do 15 m ponad lustro wody. Według typologii rybackiej jest to jezioro linowo-szczupakowe, choć można w nim złowić okonia, leszcza, płoć i inne ryby. Jezioro leży na północ od Jeziora Budzieszowskiego. Nad południowym brzegiem biegnie droga wojewódzka nr 113. Na obu końcach rynny jeziora leżą dwie miejscowości. Na południowym brzegu znajduje się wieś Budzieszowce, w której do jeziora wpada rzeka Stepnica. Następnie uchodzi w północnej części w osadzie Maciejewo, w której nad brzegiem jeziora położony jest pałac użytkowany obecnie jako obiekt noclegowy. Prawie ze wszystkich stron jezioro otoczone jest lasem z przewagą drzew liściastych. Raj dla miłośników przyrody i wędkowania z brzegu, pomostów i jednostek pływających. Obecnie jezioro należy do wód Okręgu PZW Szczecin i jest pod opieką Koła PZW „ Okoń” w Goleniowie.